Reklama

Reklama

Zderzenie ciężarówek na autostradzie A1 koło Słostowic. Utrudnienia

Groźny wypadek na wysokości Słostowic. Jak wynika z informacji służb, na autostradzie A1 doszło do zderzenia dwóch ciężarówek. Kierowcy to obcokrajowcy. W wyniku wypadku droga w kierunku Gdańska została zablokowana.

Do zdarzenia doszło we wtorek 5 lipca na autostradzie A1 na odcinku między Radomskiem a Kamieńskiem.

Słostowice. Wypadek na autostradzie A1

Ze wstępnych informacji służb wynika, że na wysokości Słostowic (woj. łódzkie) około godziny 16 zderzyły się dwie ciężarówki. 

Na zdjęciu opublikowanym przez łódzką policję widać, że w wyniku zderzenia jedna z ciężarówek na autostradzie A1 zjechała na lewy pas i uderzyła w bariery dźwiękowe, z kolei drugi pojazd przebił się przez barierki odgradzające pasy jezdni. Naczepa ciężarówki, jak i kabina kierowcy, uległy zniszczeniu.

Reklama

Mimo zniszczeń służby informują, że żaden z kierowców nie odniósł poważniejszych obrażeń

Zderzenie ciężarówek na A1. Kierowcy byli trzeźwi

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że na 379 kilometrze autostrady A1 w kierunku Warszawy doszło do najechania jednego pojazdu na drugi. - Kierujący volvo z naczepą nie wyhamował przed dafem i najechał na tył pojazdu. W wyniku zderzenia jeden z tirów przemieścił się na dwa pasy autostrady w przeciwnym kierunku - przekazała w rozmowie z serwisem piotrowtrybunalski.naszemiasto.pl asp. Agnieszka Kropisz z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku. 

Jak dodała, obaj kierowcy to obcokrajowcy. - 39-letni sprawca zdarzenia z volvo został ukarany mandatem w wysokości 1 500 złotych. Mężczyźni byli trzeźwi - podkreśliła oficer prasowa.

W wyniku wypadku na autostradzie A1 występują utrudnienia. Jezdnia w kierunku Gdańska jest zablokowana. Tak samo lewy pas drogi w kierunku Katowic.

Policja wprowadziła objazd relacji Katowice - Gdańsk: zjazd z A1 na w. Radomsko - obw. Radomska - DK91 i powrót na A1 na w . Kamieńsk. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy