Reklama

Reklama

Zatrucie czadem. 10 osób w szpitalu

10 osób trafiło do szpitala po zatruciu czadem w domu w Stobiecku Szlacheckim koło Radomska w Łódzkiem. Wśród poszkodowanych są dzieci w wieku: 4, 9, 10 i 12 lat. Dwie osoby odmówiły hospitalizacji. Strażacy na miejscu stwierdzili stężenie tlenku węgla na poziomie 0,02 procent, co już jest dość niebezpiecznym poziomem, bo dwie osoby były nieprzytomne.

10 osób trafiło do szpitala po zatruciu czadem w domu w Stobiecku Szlacheckim koło Radomska w Łódzkiem. Wśród poszkodowanych są dzieci w wieku: 4, 9, 10 i  12 lat. Dwie osoby odmówiły hospitalizacji. Strażacy na miejscu stwierdzili stężenie tlenku węgla na poziomie 0,02 procent, co już jest dość niebezpiecznym poziomem, bo dwie osoby były nieprzytomne.

Strażacy dostali zgłoszenie ok. godziny 5:00 rano. Dyżurny pogotowia ratunkowego poinformował o podejrzeniu zatruciem tlenkiem węgla 12 osób mieszkających w jednym z budynków w Stobiecku Szlacheckim koło Radomska.

Po przybyciu na miejsce, strażacy udzielili poszkodowanym pierwszej pomocy, zrobili pomiary i przewietrzyli pomieszczenia.

Do szpitala w Radomsku trafiło 10 osób, w tym 5 dzieci. Dwie osoby odmówiły hospitalizacji.

Pomieszczenia były ogrzewane piecykiem typu koza, a nie było czujki czadu.

Reklama

Dom, w którym mieszkały 3 rodziny, jest wietrzony.

(j.)

Agnieszka Wyderka
Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy