Reklama

Zablokowana droga na A2. Doszło do zderzenia z ciężarówką

Na autostradzie A2 zablokowany został pas ruchu do Poznania. Powodem jest wypadek, do którego doszło między węzłem Łowicz a Skierniewicami na wysokości miejscowości Łagów. Ciężarówka zderzyła się tam z samochodem osobowym. Jedna osoba została ranna.

Po zderzeniu ciężarówki z samochodem osobowym na A2 w pobliżu Łowicza są tam poważne utrudnienia w ruchu.

- Wypadek wydarzył się na autostradzie A2 między węzłem Łowicz a Skierniewicami na wysokości miejscowości Łagów (Łódzkie). Jedna osoba została ranna - poinformował Igor Proga z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Na miejscu wypadku zablokowany jest pas ruchu A2 do Poznania.

Korek na A4. Zderzenie trzech aut

W niedziele utworzył się też kilkukilometrowy korek na autostradzie A4 między węzłami Pietrzykowice i Wrocław Południe po zderzeniu trzech aut osobowych. 

Reklama

Nikt nie został ranny. Na trasie w kierunku Zgorzelca zablokowany był jeden pas ruchu.

Więcej policjantów na drogach

- W długi majowy weekend każdego dnia na drogi wyjedzie średnio 4,5 tys. policjantów, w tym policyjne grupy SPEED, których głównym zadaniem jest przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drodze - informował w piątek nadkom. Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego KGP.

Zwracał też uwagę, że podczas długiego weekendu majowego należy spodziewać się większego niż zwykle natężenia ruchu na drogach wyjazdowych i dojazdowych do niektórych miejscowości i dużych miast. - W przypadkach zaistnienia utrudnień na drogach, policjanci podejmą działania zmierzające do przywrócenia płynności ruchu między innymi poprzez kierowanie ruchem - zapowiedział policjant.

Zaapelował, aby podczas korzystania z drogi wykazywać się odpowiedzialnością i rozwagą.

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: wypadek na A2 | majówka | korek | weekendy | kolizja a4

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy