Reklama

Wypadek w Pukarzowie: 16-latek nie żyje. Policja szuka sprawcy

16-latek ranny w poniedziałkowym wypadku drogowym w Pukarzowie nie żyje. Chłopak zmarł w szpitalu w Krakowie. Policja poszukuje sprawcy, który zbiegł z miejsca wypadku.

Policjanci pod nadzorem prokuratury ustalają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło w poniedziałek w miejscowości Pukarzów w gminie Żytno niedaleko Radomska (Łódzkie).

- We wtorek, na skutek obniesionych obrażeń, w szpitalu zmarł 16-latek. Sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia - podała rzeczniczka policji w Radomsku nadkom. Aneta Wlazłowska.

- Późnym wieczorem 2 maja 2022 roku przyjęto zgłoszenie o potrąceniu pieszych. Z dotychczasowych ustaleń policjantów wynika, że kierujący, prawdopodobnie samochodem osobowym, zjechał na przeciwny pas ruchu i potrącił dwie osoby prawidłowo idące poboczem - relacjonowała.

Reklama

Sprawca uciekł z miejsca wypadku. Policja prosi o pomoc 

- Kierowca, nie zatrzymując się, uciekł z miejsca wypadku i nie udzielił pomocy rannym - przekazała. - Do szpitala została przewieziona 36-letnia piesza. Natomiast 16-latek został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do placówki medycznej w Krakowie. Niestety, ze względu na rozległe obrażenia ciała chłopak zmarł 3 maja - podała rzeczniczka.

Życiu poszkodowanej kobiety - jak poinformowała policja - nie zagraża niebezpieczeństwo.

- Samochód, którym poruszał się sprawca najprawdopodobniej ma uszkodzoną lewą stronę nadwozia - wskazała Wlazłowska.

Policjanci proszą o kontakt wszystkie osoby, które mają jakąkolwiek wiedzę na temat tego zdarzenia pod numerami telefonów 47 846 42 11, 47 846 42 21 lub 47 846 42 68 lub o kontakt osobisty z Komendą Powiatową Policji w Radomsku przy ul. Piłsudskiego 56. 

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: wypadek | łódzkie

Reklama

Reklama

Reklama