Reklama

Reklama

​Wychudzona wielbłądzica w cyrku. "Możliwe, że jest chora"

Wystające żebra i przerzedzona sierść - tak wygląda wielbłądzica należąca do cyrku Arena, której zdjęcie opublikowano na facebookowym profilu "Spotted: Radomsko". Weterynarz kontrolujący stan zwierząt stwierdził, że "ma ona ubytki w tkance tłuszczowej i mięśniowej. Możliwe, że jest chora. Ale do tego potrzebne są badania". Samica nie wystąpiła w przedstawieniu.

Poruszenie wśród internautów wywołało zdjęcie wychudzonej wielbłądzicy przygotowującej się do sobotniego show.

"Tak wyglądają zwierzęta w cyrku, który zawitał do Radomska" - podpisano fotografię udostępnioną na "Spotted: Radomsko".

Jak donosi "Gazeta Radomszczańska", tego samego dnia - na polecenie Powiatowego Lekarza Weterynarii - weterynarz Marek Barski skontrolował stan wszystkich zwierząt mających wystąpić w weekendowym przedstawieniu.

Może być chora

"Jest bardzo dobry, zwierzęta nie są głodzone. Ta wielbłądzica jest karmiącą matką. Cielak, który pije tylko jej mleko, waży około 200 kg. U niej stwierdziłem ubytki w tkance tłuszczowej i mięśniowej. Ponieważ jest normalnie karmiona, może to wskazywać na jakąś chorobę, ale potrzebne są dokładne badania" - mówił.

Reklama

Właściciel cyrku podpisał protokół z oględzin. Zaznaczono w nim, że samica nie wystąpi w pokazie. Miała też zostać przetransportowana w miejsce stałego postoju cyrku.

- Ten pan zadzwonił przy mnie, żeby do Radomska przywieziono jeszcze dzisiaj innego wielbłąda, a ta wielbłądzica wraz z cielakiem jeszcze dzisiaj mają wyjechać - mówił w sobotę weterynarz.

Barski podkreślił, że wielbłądzica nie powinna być też w długiej trasie. 

Zaangażowano prawnika

Lokalni działacze prozwierzęcy zapowiadają, że sprawy tak nie zostawią. Zaangażowano prawnika.

Dyrektor cyrku Arena - Mirosław Złotorowicz - wyjaśnił gazecie, że "wszystkie wielbłądy mają wystarczająco dużo pożywienia". - Ta wielbłądzica to matka karmiąca, ciele ma dopiero dwa miesiące. I to naturalnie że ciele rośnie, a matka topnieje - dodał.

W niedzielę cyrk zagościł w Częstochowie. Zespół będzie tam pięć dni.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy