Reklama

Reklama

Wielkanocna niedziela oblegana przez nowożeńców

Narzeczeni upodobali sobie pierwszy dzień Wielkanocy - w Łodzi odbyło się około 70 ślubów kościelnych i cywilnych. Najwięcej par, bo aż 15 pojawiło się w urzędzie stanu cywilnego na Widzewie. Dlaczego niedziela wielkanocna jest taka popularna wśród młodych?

Pierwsza para, która dziś stanęła na ślubnym kobiercu, wyjaśnia, że chodziło o termin, który pozwoli spotkać się całej rodzinie. - Ponieważ pracuję na Wyspach, to zdecydowaliśmy, że niedziela wielkanocna będzie odpowiednim terminem. I tak przyjechałem na święta - tłumaczy pan młody. Jego nowo poślubiona żona dodaje: Chcieliśmy mieć najbliższych wokół siebie, a święta dają taką możliwość.

Reklama

Panie pracujące przy obsłudze ślubów w urzędzie stanu cywilnego potwierdzają, że w świąteczny dzień jest więcej gości. W tygodniu jest dużo skromniej, bo wszyscy pracują - mówią. Poza tym jak dodają - w święta wyjątkowa jest oprawa. - Mamy świąteczne, nietypowe dekoracje - zdradza zastępca kierownika USC Łódź-Centrum Magdalena Magin. - Są bazie, dekoracyjne jajeczka i przebiśniegi, zwiastujące nadejście wiosny. To wszystko wróżby na szczęście - zaznacza.

Pierwsze pary rezerwowały wielkanocny termin już we wrześniu.

Agnieszka Wyderka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy