Reklama

Reklama

Szalona Małgorzata

Słoneczne popołudnie. Wzgórze w Rogaczówku za Żytnem (powiat radomszczański) wypełnia się ludźmi. Przyjeżdżają kolejne samochody. Strażacy w białych koszulach sprawnie kierują auta na przygotowany parking. Spacerkiem idą miejscowi.

Wszyscy patrzą na scenografię, która napawa grozą. Czekają na to, co się za chwilę tu zdarzy. Małgorzata w masce pełnej smutku, tęsknoty i zdziwienia wyrusza w świat. To, co spotyka ją po drodze, jest metaforą ludzkiego losu.

Reklama

"Szalona Małgorzata" - kolejny niezwykły i przejmujący spektakl Teatru "Animagia" z Żytna. Zrealizowany z okazji 60-lecia polskiej animacji. Jego współproducentem jest Polskie Wydawnictwo Audiowizualne. Wyobraźnia twórców - Krystyny i Michała Zaskórskich - sięgnęła po inspiracje ponadczasowe.

To spektakl złożony z odniesień do malarstwa i literatury. Widowisko trafia do każdego widza, olśniewa i głęboko porusza. Symbolika i postacie zaczerpnięte z obrazów Bruegla oddziałują na wyobraźnię i zmuszają do refleksji. A przerażający widok śmierci, rycerza i diabła kroczących przez pola (inspiracja obrazem Dürera), piekielnych stworów przywołanych z płócien Boscha - to sceny, które zapadają w pamięć i wyciągają na światło dzienne nasze skrywane lęki i fobie.

Po tym spektaklu wraca się jakby z innej przestrzeni, z odrealnionego wymiaru. Ta wędrówka z Animagią - to niełatwa droga. Prowadzi w głąb duszy, w głąb siebie.

in

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje