Reklama

Reklama

Sylwia Kurzela nie żyje. Była wieloletnią dziennikarką radia ESKA

Nie żyje Sylwia Kurzela, dziennikarka od lat związana z radiem ESKA. "Do ostatnich chwil nie poddawała się w heroicznej walce z rakiem" - czytamy na fanpage'u rozgłośni. Wieloletnia prezenterka stacji od 2019 roku zmagała się z nowotworem jajnika.

Sylwia Kurzela urodziła się w Gdańsku, ale najwięcej czasu spędziła w Łodzi. To tam studiowała i rozpoczęła radiową przygodę. Zaczynała w Radiu Parada i Radiu Classic, ale kojarzona była przede wszystkim z Radia Eska, z którym współpracowała przez ponad 20 lat.

"Zostawiła po sobie ogromną pustkę, której - wiemy to doskonale - nic nie będzie w stanie zapełnić. Do ostatnich chwil nie poddawała się w heroicznej walce z rakiem. Sylwio - byłaś, jesteś i na zawsze pozostaniesz w naszej pamięci..." - napisali na Facebooku jej redakcyjni koledzy i koleżanki.

Reklama

Wykryto u niej nowotwór jajnika

Sylwia Kurzela od 2019 roku zmagała się z nowotworem jajnika. Rok później zorganizowała internetową zbiórkę pieniędzy, by móc kontynuować leczenie. 

"Podobno mam dużo dobrej energii, którą potrafię przekazać ludziom przez fale eteru. Chciałabym to robić nadal" - pisała wtedy.

Pomagała ludziom i zwierzętom

Dziennikarka pomagała bezdomnym zwierzętom, wielokrotnie prowadząc akcje charytatywne.

"Przygarniała te najbardziej pokrzywdzone, stare i chore psy których nikt nie chciał. Miały u niej psi raj i godne życie. Angażowała się w pomoc potrzebującym podczas akcji 'Jedzenie zamiast bomb', aktywnie uczestniczyła w marszach i działaniach artystycznych upamiętniających łódzką Rewolucję 1905 roku. Chodziła na manify i protesty, bo nie zgadzała się na przemoc, nierówność, wykluczenia, brak tolerancji. Zaangażowała się także w pomoc uchodźcom z Ukrainy. Nie zliczymy, ilu osobom pomogła" - czytamy na stronie radia ESKA.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy