Reklama

Reklama

Stracili 5 milionów złotych na sprzedaży mieszkań

Około 5 milionów złotych mogła stracić Łódź na sprzedaży z bonifikatami mieszkań komunalnych, którymi potem właściciele handlowali po cenach rynkowych - tak wynika z kontroli przeprowadzonej przez CBA. Sprawę bada łódzka Prokuratura Okręgowa.

Śledczy sprawdzają, czy doszło do niegospodarności ze strony władz miasta i osób, odpowiadających za zarządzanie lokalami komunalnymi w Łodzi. - Dotąd nikomu nie przedstawiono zarzutów, ale jest prowadzone śledztwo w tej sprawie - zaznacza prokurator Krzysztof Kopania.

Reklama

W ocenie Centralnego Biura Antykorupcyjnego, można mówić o nieprawidłowościach przy zamianach lokali komunalnych, wykupie przez najemców i odzyskiwaniu przez miasto Łódź udzielonych bonifikat po sprzedaży na wolnym rynku wykupionych lokali przed upływem 5 lat - mówi Kopania. Właśnie w ten sposób Łódź mogła stracić co najmniej 5 milionów złotych.

CBA sprawdzało wykup i wynajem mieszkań komunalnych od lipca 2008 roku do marca 2009. Prokuratura gromadzi dokumenty i przesłuchuje świadków.

Już wcześniej łódzka prokuratura zajmowała się podobną sprawą, wykupu ze znaczną bonifikatą mieszkania komunalnego przez byłą dyrektor łódzkiego ośrodka TVP Małgorzatę Potocką. Wtedy Potocka wykupiła warte co najmniej 672 tysięcy złotych mieszkanie komunalne za 53 tysięcy złotych.

Agnieszka Wyderka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy