Reklama

Śmierć na hulajnodze elektrycznej. Kierujący porsche potrącił 39-latka

We wtorek w Wieluniu doszło do tragicznego zdarzenia: 39-letni mężczyzna poruszający się hulajnogą elektryczną został potrącony przez porsche na przejściu dla pieszych. Pomimo udzielonej pierwszej pomocy, zmarł. Sprawę bada prokuratura. Śledztwo ma wyjaśnić okoliczności wypadku.

39-letni mężczyzna wjechał na hulajnodze elektrycznej na przejście dla pieszych w Wieluniu (woj. łódzkie) i został potrącony przez 33-latka kierującego porsche.  Droga była zablokowana przez kilka godzin

Do zdarzenia doszło po południu na ulicy Sieradzkiej w Wieluniu. Służby otrzymały informację o potrąceniu mężczyzny na przejściu dla pieszych.

Jak ustalili policjanci pracujący na miejscu zdarzenia, jadący po chodniku na hulajnodze elektrycznej 39-letni mężczyzna nagle wjechał na przejście dla pieszych i tam doszło do jego potrącenia przez kierującego porsche 33-letniego mężczyznę - przekazała rzecznik prasowa asp. sztab. Katarzyna Grela z policji w Wieluniu.

Reklama

Kierujący porsche był trzeźwy

Policja zaznacza, że 33-letni mieszkaniec powiatu gdańskiego był trzeźwy. - Na miejsce wezwano służby medyczne, niestety mimo reanimacji potrącony 39-latek zmarł - dodała funkcjonariuszka.

Apel o ostrożność

Mundurowi zwracają uwagę na zachowanie bezpieczeństwa podczas jazdy hulajnogą. Przypominają, że zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy prawo o ruchu drogowym hulajnoga elektryczna jest pojazdem i jasno określone są zasady korzystania z niej

Użytkownicy hulajnóg elektrycznych powinni bezwzględnie pamiętać o tym, że zbliżając się do przejścia dla pieszych powinni z niej zejść, identycznie jak w przypadku roweru i przeprowadzić ją na drugą stronę, chyba że korzystają z przejazdu rowerowego - wtedy jadą po tym przejeździe. Również kierowcy dojeżdżając do oznakowanego przejścia dla pieszych, powinni pamiętać, że należy zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na "pasach" oraz na nie wchodzącemu.

Czytaj także:

Ważna wiadomość dla właścicieli domów i mieszkań. Ten drogi remont zrobisz za darmo

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: policja | wypadek | nie żyje

Reklama

Reklama

Reklama