Reklama

Reklama

Posypały się mandaty za brak maseczki

W sobotę wystawiono 597 mandatów, pouczono 589 osób. Co piąte pouczenie usłyszał mieszkaniec Warszawy, w Łodzi mandaty dostało kilkadziesiąt osób, skierowano też trzy wnioski do sądu.

Jak podaje Radio Zet w ciągu ostatniej doby wystawiono 597 mandatów, pouczono 589 osób oraz skierowano 177 wniosków o ukaranie do sądu za nieprzestrzeganie obowiązku zasłaniania twarzy, gromadzenie się i łamanie przepisów w transporcie zbiorowym.

W stolicy wystawiono 46 mandatów karnych i 117 pouczeń w związku z niezachowaniem odpowiedniego dystansu i gromadzeniem się. Do sądu skierowano dwa wnioski o ukaranie. 

Kontrole w Łodzi

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi kontrolowali w weekend m.in. targowiska i galerie handlowe. Szczególną uwagę zwrócili także na ulicę Piotrkowską - słoneczna pogoda i otwarcie ogródków gastronomicznych sprawiły, że wczoraj łódzkim deptakiem przemieszczały się tłumy ludzi.

Reklama

- Tylko w sobotę na terenie Łodzi, w związku z nieprzestrzeganiem obowiązku zakrywania ust i nosa w miejscach, gdzie jest to nadal nakazane, policjanci pouczyli 16 osób i ukarali mandatem kolejne 28. W trzech przypadkach zostaną skierowane wnioski do sądu. Nie ryzykujmy życia i zdrowia - w tym samym dniu na COVID-19 zmarło w naszym województwie 20 osób a 242 zostały zarażone - poinformowała rzeczniczka wojewódzkiej komendy policji w Łodzi Joanna Kącka.

Nakaz noszenia maseczek

Kącka przypomniała, że zniesiony został obowiązek noszenia maseczek na powietrzu, jednak bez zmian pozostaje nakaz zakrywania nosa i ust w pomieszczeniach zamkniętych, m.in. w transporcie zbiorowym, w sklepach, w kościele, w kinie czy teatrze.

Także zewnętrzna działalność gastronomiczna dozwolona została pod pewnymi warunkami, których należy przestrzegać. W ogródkach zachowany musi być dystans co najmniej 1,5 m między stolikami, chyba że między nimi znajduje się przegroda o wysokości co najmniej 1 m.

Dozwolona została działalność edukacyjna i animacyjna prowadzona przez instytucje kultury na otwartym powietrzu, z zachowaniem reżimu sanitarnego, a także aktywność sportowa na świeżym powietrzu z udziałem maksymalnie 25 proc. publiczności.

- Stopniowo zmianie i złagodzeniu ulegają obostrzenia związane z przeciwdziałaniem rozprzestrzenianiu się COVID-19. Jednak nie oznacza to, że już możemy zapominać o obowiązujących przepisach i je lekceważyć. Służby odpowiedzialne za przeciwdziałanie epidemii koronawirusa i kontrolowanie przestrzegania wprowadzonych zasad, interweniują i będą niezmiennie interweniować wówczas, gdy stwierdzą, że dochodzi do rażącego naruszania przepisów, mogącego skutkować gwałtownym ponownym rozprzestrzenieniem się choroby - dodała Kącka.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy