Reklama

Reklama

Piotrków Trybunalski: Zatrzymano lawety przewożące czołgi bojowe T-72

Patrol Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymał w Piotrkowie Trybunalskim dwie lawety przewożące czołgi T-72. Okazało się, że lawety przekraczają dopuszczalne parametry na drodze krajowej, po której się poruszały - poinformował Wojewódzki Inspektorat Ruchu Drogowego w Łodzi.

Jak wynika z przekazanej informacji, pojazdy zatrzymano w wyniku nocnych działań prowadzonych we wtorek po północy w Piotrkowie Trybunalskim. Powodem kontroli było przypuszczenie, że lawety przewożące czołgi bojowe T-72 znacznie przekraczają dopuszczalne parametry na drodze krajowej, po której się poruszały.

Okazało się, że pierwsza ciężarówka, która została zatrzymana, ważyła z ładunkiem ponad 73 tony. Samochód był przeciążony o ponad 33 tony. Stwierdzono również, że laweta jest za długa o ponad pięć metrów i za szeroka o blisko metr.

Reklama

Druga skontrolowana ciężarówka ważyła ponad 61 ton i był przeciążony o ponad 21 ton. Również i w tym przypadku stwierdzono przekroczenie dopuszczalnej szerokości. Długość lawety przewożącej drugi czołg była zgodna z przepisami.

Jak przypomina Wojewódzki Inspektorat Ruchu Drogowego w Łodzi w obu przypadkach kierowcy pojazdów z takim tonażem powinni poruszać się po drogach publicznych dopiero po uzyskaniu odpowiedniego zezwolenia z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

"Za stwierdzone naruszenie przepisów wobec przewoźników toczą się teraz postępowania administracyjne w sprawie nałożenia łącznie po 25 tys. zł kary na każdego z nich" - informuje Inspektorat.

Obydwie ciężarówki z czołgami zostały usunięte na parking strzeżony, gdzie będą oczekiwać na uzyskanie przez przewoźników odpowiedniego zezwolenia. Przewożone czołgi należą do prywatnych właścicieli, zostały pozbawione zdolności bojowych.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy