Reklama

Reklama

Pabianice: Zabójstwo 20-latki. Napastnik uciekł z niemowlęciem, zostawił je w "oknie życia"

Policja zatrzymała podejrzanego o udział w zabójstwie 20-latki z Pabianic (woj. łódzkie). Napastnik uciekł z miejsca zbrodni z niemowlęciem. Później zostawił dziecko w "oknie życia" miejscowego szpitala.

Reklama

- Prokuratura Rejonowa w Pabianicach wyjaśnia okoliczności zabójstwa 20-latki, do którego doszło w poniedziałek w pabianickim mieszkaniu ofiary. W związku z podejrzeniem udziału w zbrodni zatrzymany został 20-latek, domniemany ojciec dziecka zamordowanej kobiety - przekazał rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania.

Uciekł z niemowlęciem, zostawił je w "oknie życia"

Reklama

Do zbrodni doszło, gdy - jak podał Kopania - w mieszkaniu, oprócz młodej kobiety i jej dziecka, była także siedmioletnia siostra zabitej. - Wówczas w mieszkaniu pojawił się napastnik - przekazał prokurator.

- Mimo podjętych działań reanimacyjnych kobiety nie udało się uratować - powiedział prokurator. - Po zdarzeniu w mieszkaniu nie było córki zamordowanej, ośmiomiesięcznej dziewczynki. Dziecko odnaleziono w "oknie życia" przy pabianickim szpitalu - poinformował.

Rodzina 20-latki potwierdziła, że jest to córka zamordowanej. Dziecku nic się nie stało.

Rozległa rana cięta szyi u 20-latki

- Wstępne ustalenia wskazują, że prawdopodobną przyczyną śmierci była rozległa rana cięta szyi" - podał prokurator Kopania.

- W związku ze zdarzeniem zatrzymany został 20-letni mężczyzna, domniemany ojciec dziecka - poinformował. - Na jego odzieży ujawniono ślady krwi. Zarejestrowały go także kamery monitoringu, w czasie gdy przemieszczał się ulicą z małym dzieckiem - przekazał. 

Prokurator dodał, że w mieszkaniu podejrzewanego zabezpieczono duży nóż kuchenny, prawdopodobne narzędzie zbrodni.

Kwestionował swoje ojcostwo

- Zatrzymany 20-latek kwestionował swoje ojcostwo i miał pretensje do ofiary, że domaga się od niego środków na utrzymanie córki. Toczyło się postępowanie o ustalenie ojcostwa i prawdopodobnie na wtorek zaplanowano pobieranie materiałów do badań genetycznych - wyjaśnił Kopania.

W środę w Prokuraturze Rejonowej w Pabianicach ma odbyć się przesłuchanie 20-latka.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama