Reklama

Reklama

Pabianice: Rekordowy mandat podczas długiego weekendu. Pijany kierowca musi zapłacić 10 tys. zł

Dwa mandaty o łącznej wysokości 10 tys. złotych - tyle musi zapłacić kierowca z Pabianic, który w trakcie długiego weekendu postanowił jechać na "podwójnym gazie" i spowodował dwie kolizje drogowe. Mężczyzna stracił prawo jazdy i trafił do aresztu. Grozi mu do dwóch lat więzienia.

Jak podaje pabianicka policja, tylko podczas długiego weekendu od piątku do niedzieli funkcjonariusze lokalnej komendy wylegitymowali 180 kierowców - 134 z nich popełniło wykroczenia. Doszło łącznie do 17 kolizji oraz jednego wypadku drogowego.

Sześciu kierujących było nietrzeźwych, zaś pięciu znajdowało się w stanie po spożyciu alkoholu (od 0,2 do 0,5 promila alkoholu we krwi - przyp. red.). Dwóch skontrolowanych w ogóle nie posiadało prawa jazdy.

Rekordowy mandat

Pabianicka drogówka poinformowała także o jednym brawurowym przypadku. W ramach akcji policjanci zatrzymali 43-latka, który spowodował dwie kolizje. Po przebadaniu stanu trzeźwości okazało się, że kierowca miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie.

Reklama

Mieszkaniec Pabianic otrzymał dwa mandaty karne o łącznej wartości 10 tys. złotych. Mężczyzna stracił prawo jazdy oraz został przetransportowany do policyjnego aresztu. Za jazdę po pijanemu grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy