Reklama

Reklama

Pabianice: Pożar wielorodzinnego budynku. Nie żyje 61-latek

W pożarze wielorodzinnego budynku w Pabianicach w woj. łódzkim zginął 61-letni mężczyzna. Strażacy z płonącego budynku ewakuowali kobietę, która trafiła do szpitala. Na miejscu działało 16 zastępów.

Jak informuje serwis zyciepabianic.pl, pożar wybuchł około godz. 4.30 w wielorodzinnym domu przy ul. Wileńskiej 24 w Pabianicach. 

Strażacy po dotarciu na miejsce pomogli kobiecie wydostać się przez okno z objętego ogniem budynku. Została przekazana ratownikom medycznym, a następnie z objawami zatrucia gazami pożarowymi trafiła do szpitala. Poszkodowana przekazała strażakom, że w kamienicy przebywała jeszcze jedna osoba, prawdopodobnie jej brat.

Jak poinformował rzecznik łódzkich strażaków, mł. bryg. Jędrzej Pawlak, po dostaniu się do środka odnaleziono w piwnicy zwęglone ciało mężczyzny. Ofiara miała 61 lat.

Reklama

Był tzw. zbieraczem

Serwis epainfo.pl informował, że strażacy mieli utrudniony dostęp do pomieszczeń, które były zagracone. Mieszkaniec budynku był bowiem tzw. zbieraczem. Gromadził zbierane z okolicy śmieci, co sprzyjało rozprzestrzenianiu się ognia.

W budynku panowało duże zadymienie. Dodatkowo akcję gaśniczą utrudniał silny wiatr i mróz.

W trakcie akcji gaśniczej doszło do wybuchu butli z gazem lub gazu. Podczas eksplozji dwóch strażaków było w środku. Zostali lekko ranni i opatrzeni przez medyków. Ich życie nie jest zagrożone.

W akcji gaśniczej uczestniczyło 16 zastępów straży pożarnej. Sytuacja pożarowa została opanowana. Kamienica jest poważnie zniszczona.

Nagranie z miejsca zdarzenia udostępniła OSP z Pabianic.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy