Reklama

Ozorków: Tragiczny wypadek na niestrzeżonym przejeździe. Nie żyje jedna osoba

Samochód osobowy zderzył się w niedzielę z pociągiem Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej (ŁKA) na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Ozorkowie k. Łodzi. Zginął 55-latek podrózujący samochodem.

Do tragicznego wypadku doszło w niedzielę po godz. 12 na ul. Marii Konopnickiej w Ozorkowie w pow. zgierskim.

Kierujący Volkswagenem Polo nie zachował należytej ostrożności i po wjechaniu na niestrzeżony przejazd kolejowy zderzył się z pociągiem ŁKA relacji Łódź-Kutno. W wyniku wypadku śmierć na miejscu poniósł 55-letni mężczyzna podróżujący autem. Z pojazdu ofiarę wypadku wydobyli strażacy przy pomocy narzędzi hydraulicznych.

- Osoby podróżujące pociągiem nie wymagały udzielenia pomocy - przekazał rzecznik komendanta wojewódzkiego PSP w Łodzi mł. bryg. Jędrzej Pawlak.

Reklama

Zatrzymanie ruchu pociągów ŁKA

Jak poinformował przewoźnik, w związku z wypadkiem na odcinku Ozorków Nowe Miasto - Ozorków, zatrzymano jest ruch pociągów ŁKA na tej trasie. Organizowana jest zastępcza komunikacja autobusowa. Nie wiadomo, jak długo potrwają utrudnienia. Na miejscu pracują wszystkie służby.

Przejazd kolejowy posiada sygnalizację świetlną oraz krzyż św. Andrzeja. Dokładne okoliczności wypadku wyjaśniają policjanci pod nadzorem prokuratury. 

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy