Reklama

Reklama

Łódzkie: Zmarł mężczyzna poszkodowany w zderzeniu autobusu z lokomotywą

Nie żyje 48-letni pasażer autobusu, który w poniedziałek zderzył się z nadjeżdżającą lokomotywą na przejeździe w miejscowości Skronina (woj. łódzkie). Okoliczności wypadku wyjaśnia opoczyńska policja pod nadzorem prokuratury.

O śmierci mężczyzny poinformowała we wtorek asp. szt. Barbara Stępień z Komendy Powiatowej Policji w Opocznie.

Reklama

Do wypadku doszło w poniedziałek, ok. godz. 15.40 na niestrzeżonym przejedzie kolejowym na trasie towarowej Opoczno-Końskie na wysokości miejscowości Skronina. Według dotychczasowych ustaleń policji, 57-letni kierowca autobusu kursowego relacji Opoczno-Skronina prawdopodobnie nie zatrzymał się przed przejazdem kolejowym i wjechał wprost pod nadjeżdżającą lokomotywę.

W wyniku zderzenia ciężkich obrażeń ciała doznał kierowca autobusu oraz jego jedyny pasażer. Obaj mężczyźni trafili do szpitali w woj. świętokrzyskim. W wyniku odniesionych obrażeń 48-latek zmarł.

Maszynista trafił do opoczyńskiego szpitala z ogólnymi obrażeniami ciała - jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Przez kilka godzin ruch na trasie Opoczno-Końskie, która obsługuje wyłącznie przewozy towarowe, był wstrzymany. Do usunięcia wykolejonej lokomotywy oraz kompletnie rozbitego autobusu trzeba było wykorzystać specjalistyczny sprzęt.

Okoliczności wypadku wyjaśnia obecnie opoczyńska policja pod nadzorem prokuratora.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje