Reklama

Łódzkie: Zderzenie ciężarówki z autobusem wiozącym dzieci. Są ranni

Autobus wiozący 39 dzieci zderzył się z samochodem ciężarowym. Zdarzenie miało miejsce na autostradzie A1, w miejscowości Niedrzew Drugi w województwie łódzkim. Jedenaścioro dzieci i dwóch kierowców zostało przewiezionych do szpitali w Kutnie i Gostyninie.

Do wypadku doszło na A1 w miejscowości Niedrzew Drugi w pobliżu MOP Strzelce (Łódzkie). - Nie ma ofiar śmiertelnych - powiedziała mł. asp. Justyna Cywka z miejscowej policji.

- Na autostradzie w pobliżu Kutna, na pasie w kierunku Łodzi, z nieustalonych dotąd przyczyn kierowca autokaru wjechał w tył ciężarówki - podała. - Autokarem podróżowały 43 osoby - 39 dzieci, 3 opiekunów i kierowca - przekazała.

- Do szpitali w Kutnie w województwie łódzkim i Gostyninie w województwie mazowieckim odwieziono 11 dzieci, kierowcę autokaru i kierowcę ciężarówki - relacjonowała policjantka.

Reklama

- W akcji ratunkowej brali udział medycy m.in. karetki pogotowia i dwa śmigłowce oraz strażacy, policjanci i drogowcy - zaznaczyła.

Powracające z wakacji autobusem dzieci i ich opiekunowie są z okolic Piaseczna (Mazowieckie).

Autostrada zablokowana

Jak przekazał na antenie Polsat News st. kpt Mariusz Jagodziński z komendy powiatowej PSP w Kutnie obrażenia dzieci nie są groźne. - To głównie otarcia i drobne rany. Kierowca również jest w stanie stabilnym, nic poważnego mu się nie stało. Na miejsce został skierowany autobus, który ma zabrać dzieci z miejsca wypadku. Zostanie również oddelegowany psycholog - dodał. 

Autostrada A1 w kierunku Łodzi na wysokości MOP Strzelce nadal jest zablokowana. Wyznaczono objazdy. Odblokowano prawy pas jezdni w kierunku Gdańska.

Poinformowano, że na miejsce wypadku podstawiono został drugi autokar.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy