Reklama

Reklama

Łódzkie: Pod gruzami zawalonego domu strażacy odnaleźli ciało kobiety

Strażacy przeszukujący gruzowisko zawalonego domu we Włodzimierzowie k. Piotrkowa Trybunalskiego (Łódzkie) odnaleźli ciało kobiety. Potem ratownicy nawiązali kontakt z jej mężem i przed godz. 23 wyciągnęli go z gruzów. Był przytomny. Zniszczenie budynku spowodował wybuch butli z gazem.

Całkowicie zniszczone są parter i piętro budynku.

Wcześniej uratowano córkę poszukiwanego małżeństwa.

- Możemy potwierdzić, że wydobyliśmy ciało około 50-letniej kobiety przebywającej w tym budynku w czasie eksplozji. Lekarz stwierdził jej zgon. Znajdowała się ona na jednym z pięter domu - poinformował obecny na miejscu oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi mł. bryg. Jędrzej Pawlak.

W akcji brało udział 100 strażaków

W trwającej wiele godzin akcji ratunkowej łącznie wzięło udział około 100 strażaków zarówno z państwowych i ochotniczych jednostek. Na samym gruzowisku pracowało ponad 40 ratowników, również ze specjalnej grupy poszukiwawczo-ratowniczej.

Reklama

Początkowo pod gruzami budynku poszukiwano trzech osób. Dość szybko udało się odnaleźć i wydobyć młodą kobietę. Jej obrażenia były lekkie, trafiła do szpitala w Piotrkowie Trybunalskim. Wskazała, że w domu byli też jej rodzice.

Strażacy zgłoszenie o eksplozji gazu w domu jednorodzinnego przy ul. Zdrowie we Włodzimierzowie w gminie Sulejów (powiat piotrkowski) otrzymali o godz. 14.13. Wybuch spowodował zawalenie się budynku. Jak wyjaśnił rzecznik, był to dwukondygnacyjny dom z lekką konstrukcją dachową i żelbetowymi stropami. Uległ on całkowitemu zniszczeniu.

Według wstępnych ustaleń dom był ogrzewany za pomogą instalacji gazowej zasilanej butlami z gazem propan-butan. Obecnie nie ma już zagrożenia ponownego wybuchu.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL