Reklama

Łódzkie: Pijany kierowca karetki spowodował kolizję

Ponad dwa promile alkoholu w organizmie miał kierowca karetki pogotowia, który jadąc na sygnałach świetlnych i dźwiękowych spowodował kolizję. 53-latek stracił prawo jazdy, grozi mu kara do 2 lat więzienia.


Rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Opocznie asp. szt. Barbara Stępień podała, że miejscowi policjanci zostali wezwani do kolizji drogowej z udziałem karetki pogotowia. Doszło do niej w miejscowości Prymusowa Wola w pow. opoczyńskim na drodze krajowej nr 12.

Dwa promile we krwi

- Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że 53-letni kierowca pojazdu uprzywilejowanego, podczas wymijania doprowadził do kolizji z samochodem skoda superb kierowanym przez mieszkankę powiatu opoczyńskiego - wyjaśniła rzeczniczka.

Podczas badania trzeźwości uczestników zdarzenia okazało się, że kierowca karetki pogotowia, który jechał na sygnałach świetlnych i dźwiękowych miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu.

Reklama

Zarówno kierująca skodą, jak i sanitariusz jadący karetką pogotowia, byli trzeźwi.

W wyniku kolizji nikt nie został poszkodowany.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości 53-letniemu kierowcy karetki grozi kara nawet do 2 lat więzienia. Mężczyzna stracił już prawo jazdy. - Dodatkowo musi się liczyć z odpowiedzialnością za popełnione wykroczenia tj. podjęcie czynności zawodowych w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie kolizji drogowej - dodała asp. szt. Stępień.


PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy