Reklama

Reklama

Łódzkie: Pijana matka spacerowała z niemowlęciem

Łódzcy policjanci zatrzymali na ulicy zataczającą się matkę, która spacerowała z półtoramiesięcznym dzieckiem. Kobieta miała w organizmie dwa promile alkoholu.

Pijaną kobietę z niemowlęciem zatrzymali łódzcy policjanci w bałuckim centrum handlowym. 29-latka spacerowała chwiejnym krokiem z wózkiem, w którym było jej półtoramiesięczne dziecko. Funkcjonariusze wyczuli od kobiety alkohol. 

"Okazało się, że 29-latka sprawowała opiekę nad półtoramiesięcznym chłopcem. Podczas legitymowania kobieta zaczęła się nerwowo zachowywać" - relacjonował rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Łodzi, komisarz Marcin Fiedukowicz.

Próbowała kłamać

Kobieta próbowała kłamać. Powiedziała policjantom, że do centrum wybrała się z partnerem, z którym piła alkohol, a w tym czasie niemowlęciem miała zajmować się jej teściowa. 

Reklama

Ojciec dziecka zaprzeczył, że w spacerze po galerii handlowej towarzyszył parze ktoś jeszcze. Z opowieści mężczyzny wynika, że rzeczywiście kobieta piła z nim alkohol, ale w pewnym momencie 29-latka zniknęła gdzieś z niemowlęciem.

Grozi jej pięć lat więzienia

"Matka półtoramiesięcznego chłopca miała prawie dwa promile alkoholu w organizmie" - poinformował komisarz Fiedukowicz.

Za spowodowanie niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia dziecka kobiecie grozi nawet pięć lat więzienia.

Reklama

Reklama

Reklama