Reklama

Łódzkie: Pięciolatka pogryziona przez psa. Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia

Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia, do którego doszło w niedzielę (5 lipca) na terenie gminy Uniejów (woj. łódzkie). Pięcioletnia dziewczynka została pogryziona przez psa. Dziecko z obrażeniami twarzy trafiło do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

O zdarzeniu poinformowało w poniedziałek biuro prasowe policji w woj. łódzkim.

Jak ustalono, w niedzielę na prywatnej posesji odbywało się spotkanie rodzinne. Bawiąca się tam dziewczynka, z niewyjaśnionych przyczyn, została ugryziona przez psa należącego do uczestników spotkania. Kiedy doszło do nieszczęśliwego wypadku, wszyscy przebywali wewnątrz domu. Dziecko było pod opieką babci.

Z zebranych informacji wynika, że dziewczynka znała psa. Zwierzę nigdy wcześniej nie atakowało dzieci. Funkcjonariusze ustalili także, że pies był szczepiony przeciw wściekliźnie. Dokładne okoliczności tego zdarzenia będą wyjaśniane.

Reklama

W związku z tym zdarzeniem policja apeluje do właścicieli psów o odpowiedzialne postępowanie ze zwierzętami i odpowiednią opiekę nad nimi. W szczególności zwracanie uwagi na właściwe zabezpieczenie kojców, ogrodzeń oraz aktualne szczepienia ochronne.

Przypomina też, że łańcuch, na którym uwiązany jest pies musi mieć co najmniej trzy metry długości.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama