Reklama

Reklama

Łódzkie: Nowi pełnomocnicy PiS w regionie

Posłowie: Beata Mateusiak-Pielucha i Marek Matuszewski zostali nowymi pełnomocnikami PiS w woj. łódzkim. Mateusiak-Pielucha będzie w okręgu łódzkim, Matuszewski - w sieradzkim; w okręgu piotrkowskim pełnomocnikiem jest od kilku miesięcy Antoni Macierewicz.

Jak powiedział w sobotę PAP Matuszewski o wyborze dwójki nowych pełnomocników zadecydował prezes partii Jarosław Kaczyński. Poseł zwrócił uwagę, że województwo łódzkie zostało ponownie podzielone na trzy okręgi. Przypomniał, że przez ostatnich kilka lat województwo stanowiło jeden okręg.

Do ubiegłego roku okręgiem kierował b. poseł PiS Marcin Mastalerek. Tuż po ubiegłorocznych wyborach do parlamentu na jednej z pierwszych konferencji prasowych w Łodzi europoseł PiS Janusz Wojciechowski poinformował, że zastąpił Mastalerka i został pełnomocnikiem partii w okręgu łódzkim i sieradzkim. Okręgiem piotrkowskim już wtedy kierował Macierewicz.

Reklama

W rozmowie z PAP Matuszewski przyznał, że cieszy się z tego wyróżnienia, ale jednocześnie zdaje sobie sprawę z odpowiedzialności, jaka na nim ciąży. Jak mówił, teraz członków partii czekają w powiatach wybory delegatów na kongres PiS, na którym m.in. wybrany zostanie prezes Prawa i Sprawiedliwości. Później odbędą się wybory władz w okręgach i właśnie do tego czasu pełnomocnicy będą pełnić swoje funkcje.

W województwie łódzkim w wyborach do Sejmu PiS zdobyło 17 mandatów, PO - 9, Kukiz'15 - 3, Nowoczesna i PSL po jednym. Do Senatu PiS zdobyło 5 mandatów, PO - 2.


Reklama

Reklama

Reklama