Reklama

Reklama

Łódzkie: Nastolatki uciekły z domu. Policja odnalazła je w procesji Bożego Ciała

Koniec poszukiwań dwóch nastolatek z Łodzi. Policja rozpoczęła akcję po tym, gdy dziewczynki uciekły z domów, zostawiając listy. - Funkcjonariusze zauważyli obie 15-latki, kiedy szły w procesji Bożego Ciała w Koluszkach - podał rzecznik łódzkiej policji kom. Marcin Fiedukowicz.

Policjanci odnaleźli zaginione w środę dwie 15-latki z Łodzi. Były 30 km od miasta. W czwartek szły w procesji Bożego Ciała w Koluszkach (Łódzkie).

- Dziewczynki wyszły ze swoich domów w środę wczesnym rankiem - poinformował Fiedukowicz.  Obie pozostawiły listy. Jedna z nastolatek - jak przekazała policja - napisała, że zamierza wyjechać na dłużej, a druga w swoim w liście napisała o przyczynach ucieczki.

Wspólna ucieczka

- Policjanci po wszczęciu poszukiwań, bardzo szybko powiązali sprawy obydwu tajemniczych zaginięć. Docierając do koleżanek zaginionych dziewczyn i analizując materiały sprawy, funkcjonariusze doszli do wniosku, że nastolatki najprawdopodobniej razem zaplanowały ucieczkę  - przekazał komisarz Fiedukowicz. - Analiza monitoringu miejskiego i zebranych informacji przyczyniły się do ustalenia, że poszukiwane wsiadły do pociągu relacji Łódź-Kraków. Ostatecznie potwierdzono, że 15-latki wysiadły z pociągu w miejscowości Koluszki - relacjonował.

- Drugiego dnia poszukiwań funkcjonariusze widząc zbliżającą się procesję związaną z obchodami Bożego Ciała postanowili dokładniej przyjrzeć się jej uczestnikom - podał rzecznik miejskiej komendy policji w Łodzi. - Okazało się, że wraz z procesją szły obie zaginione dziewczynki. 15-latki zostały przywiezione do Łodzi i oddane pod opiekę rodziców - podsumował. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy