Reklama

Reklama

Łódzkie: Matka miała 2,5 promila. Wiozła w aucie dzieci i potrąciła nastolatkę

Pijana matka wiozła w samochodzie dwoje dzieci. Kobieta miała we krwi 2,5 promila alkoholu. Na przejściu dla pieszych przy ulicy Piłsudskiego w Tomaszowie Mazowieckim potrąciła 13-latkę.

Zatrzymanie nieodpowiedzialnej 38-latki to efekt zgłoszenia na policję, z którego wynikało, że we wtorek wieczorem na przejściu dla pieszych przy ulicy Piłsudskiego w Tomaszowie Mazowieckim samochód potrącił pieszą.

Skierowani na miejsce funkcjonariusze ustalili, że do potrącenia pieszej doprowadziła 38-latka kierująca hondą civic. Było to jednak tylko jedno z wielu popełnionych przez kobietę wykroczeń i przestępstw. Podczas badania trzeźwości okazało się, że miała ona w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Do tego w samochodzie przewoziła dwie trzyletnie córki, które nie odniosły żadnych obrażeń. Prowadziła auto mimo zatrzymanego wcześniej prawa jazdy.

Reklama

Pięć lat więzienia

Potrącona nastolatka doznała jedynie drobnych obrażeń. Została przebadana przez załogę pogotowia ratunkowego, nie wymagała hospitalizacji i zaopiekowała się nią matka. Dzieci przekazano zaś pod opiekę ojca.

38-latka na miejscu została ukarana 500 złotowym mandatem za spowodowanie zdarzenia drogowego, a po wytrzeźwieniu doprowadzono ją do Prokuratury Rejonowej w Tomaszowie Mazowieckim. Przedstawiono jej szereg zarzutów, za które stanie przed sądem. Grozi jej kara nawet do pięciu lat więzienia.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne