Reklama

Łódzkie: Dróżniczka pełniła służbę, mając 1,5 promila alkoholu w organizmie

Do pięciu lat więzienia grozi 59-letniej dróżniczce, która po pijanemu pełniła służbę na przejeździe kolejowym w Pabianicach. Kobieta miała półtora promila alkoholu w organizmie - poinformowała Joanna Szczęsna z pabianickiej policji.

Jak wyjaśniła policjantka, do zdarzenia doszło w środę 1 stycznia. Po godzinie 21 dyżurny pabianickiej policji otrzymał informację, że dróżniczka pełniąca służbę na przejeździe kolejowym przy ul. Wspólnej w Pabianicach jest najprawdopodobniej pijana.

"Z relacji zgłaszającego wynikało, że kiedy przechodził przez torowisko, nagle opadły rogatki, utrudniając mu opuszczenie przejazdu, a lampy sygnalizacyjne były wyłączone" - relacjonowała Szczęsna.

Skierowani na miejsce policjanci sprawdzili trzeźwość dróżniczki. Kobieta miała 1,5 promila alkoholu w organizmie. Została odsunięta od pracy i trafiła do policyjnego aresztu. Na miejsce został też wezwany patrol Straży Ochrony Kolei. Jak ustalono, w czasie zamknięcia przez dróżniczkę rogatek nie przejeżdżał żaden pociąg.

Reklama

59-latka usłyszy zarzut pełnienia pod wpływem alkoholu czynności służbowych związanych bezpośrednio z zapewnieniem bezpieczeństwa ruchu pojazdów. Grozi za to kara więzienia od trzech miesięcy do lat pięciu.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy