Reklama

Reklama

​Łódzkie: Agresywny pacjent zaatakował ratownika

Policjanci zatrzymali w szpitalu w Opocznie (woj. łódzkie) agresywnego pacjenta, który znieważył udzielającego mu pomocy ratownika medycznego. Napastnik ponadto szarpał ratownika i próbował go uderzyć. Teraz grozi mu kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Jak poinformowała w poniedziałek asp. szt. Barbara Stępień z opoczyńskiej policji, do zdarzenia doszło w niedzielę (8 grudnia) w nocy. Tego dnia karetka pogotowia przywiozła do szpitala z ulicy pacjenta z niewielką raną głowy. Już na ulicy, kiedy ratownicy próbowali pomóc mężczyźnie, ten był wobec nich agresywny i wulgarny.

Ratownikom udało się wyciszyć pobudzonego mężczyznę, który był pod wpływem alkoholu i dowieźć go do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. 

45-latek, jak tylko wysiadł z karetki, ponownie stał się agresywny, szarpał się z ratownikami, wyzywał ich, nie pozwolił przewieźć się na szpitalne łóżko. Ponieważ agresja pacjenta narastała, wezwano policję.

Reklama

Po rozmowie z personelem medycznym szpitala ustalono, że stan zdrowia mężczyzny pozwala na jego zatrzymanie i osadzenie w policyjnym areszcie.

Za znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej ratowników medycznych grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy