Reklama

Reklama

Łódź: Zlikwidowano internetowy sklep z "podróbkami" znanych marek

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Łodzi zabezpieczyli ponad 1,6 tys. sztuk "podróbek" i zlikwidowali internetowy sklep z wyrobami ze znakami towarowymi światowych marek, które zostały umieszczone nielegalnie na sprzedawanych produktach.

Poinformowała o tym w poniedziałek PAP rzeczniczka prasowa Izby Administracji Skarbowej w Łodzi Agnieszka Pawlak.

Jak wyjaśniła, właścicielka jednej z firm odzieżowych regionu łódzkiego, oprócz stacjonarnego handlu legalnymi towarami, prowadziła również internetową sprzedaż "podróbek". Strona firmy w internecie, poprzez którą dokonywano większości zamówień, dostępna była tylko dla zaufanych odbiorców.

Ustalono, że po zebraniu internetowych zamówień, na zapleczu wynajmowanych przez firmę pomieszczeń w centrum handlowym, w których pozornie prowadzono w pełni legalną działalność, dochodziło do pakowania i wysyłki nielegalnych towarów.

Reklama

Likwidacji nielegalnego handlu dokonali funkcjonariusze łódzkiego Urzędu Celno-Skarbowego, działając pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Pabianicach. Kontrolujący weszli do pomieszczeń wynajmowanych przez firmę w podłódzkim centrum handlowym i na teren posesji należącej do jej właścicielki.

Na stoisku handlowym i na zapleczu boksu zabezpieczono 655 sztuk "podróbek". Część towaru była już przygotowana do wysyłki i spakowana w zaadresowane paczki. W garażu na terenie nieruchomości położonej w gminie Tuszyn funkcjonariusze odkryli 982 sztuki odzieży, galanterii i biżuterii oznaczonej podrobionymi znakami towarowymi. "Gdyby to były oryginalne towary, to ich wartość wyniosłaby 700 tys. zł" - powiedziała Pawlak.

Dodała, że o zabezpieczonym towarze zostali powiadomieni polscy przedstawiciele właścicieli praw do znaków towarowych, znajdujących się na wyrobach.

W sprawie toczy się postępowanie pod nadzorem pabianickiej prokuratury, które ustali czas trwania procederu, jego faktyczny rozmiar oraz straty poniesione przez Skarb Państwa i posiadaczy praw do zastrzeżonych znaków towarowych.

Za handel "podróbkami" właścicielce firmy grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje