Reklama

Reklama

Łódź: Tragedia przy budowie kanalizacji. Nie żyją dwie osoby

Wykop zawalił się przysypując trzech robotników podczas układania kanalizacji deszczowej w Łodzi. Dwóch mężczyzn w wieku 31 i 63 lat zginęło. Jednego z mężczyzn udało się uratować. - Trwa ustalanie przyczyn wypadku - powiedział wieczorem rzecznik straży pożarnej w Łodzi mł. kpt. Łukasz Górczyński.

Do tragedii doszło w poniedziałek po południu na budowie przy ulicy Olechowskiej w Łodzi. Na tym terenie - jak podał rzecznik - trwały roboty przy układaniu kanalizacji deszczowej w głębokim wykopie.

Pracowało tam pięć osób: operator koparki, mężczyzna na krawędzi wykopu i trzech mężczyzn wewnątrz wykopu.

- W chwili osunięcia się ziemi przysypane zostały właśnie te trzy osoby znajdujące się w środku. Dwie całkowicie, jedna do połowy - wyjaśnił Górczyński. - Kiedy strażacy przyjechali na miejsce, tego częściowo przysypanego wydobyto już żywego na powierzchnię. Niestety, dwóch mężczyzn zasypanych całkowicie, pomimo natychmiastowej akcji ratunkowej strażaków, nie udało się uratować - relacjonował.

Reklama

- Nie żyją dwaj pracownicy budowy 31-latek i jego 63-letni kolega - podał Górczyński.

Podkreślił, że na razie trudno jest wskazać przyczynę tragedii. - Tym zajmą się policjanci i prokuratorzy - zaznaczył. Trwa wyjaśnianie okoliczności zawalenia się wykopu.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne