Reklama

Reklama

Łódź: Szczepienia bezdomnych. Rozdawano dodatkowe posiłki

Przed punktem szczepień zaczęli się gromadzić potrzebujący, który przyszli tu na zupę - zwróciła uwagę pełnomocniczka wojewody ds. szczepień wojewody łódzkiego Jolanta Kowalik-Gęsiak. - Dla osób, które się zaszczepiły rozdawaliśmy dodatkowe posiłki - poinformowała. W Łodzi na placu Jana Pawła II przeciwko COVID-19 zaszczepiono ponad sto osób, głównie tych, którzy są w kryzysie bezdomności

Zorganizowany i uruchomiony w niedzielę przez Urząd Wojewódzki i Wojewódzką Stację Ratownictwa Medycznego punkt szczepień zlokalizowano przed łódzką archikatedrą przy ul. Piotrkowskiej, na placu im. Jana Pawła II w Łodzi.

Punkt czynny był w niedzielę od godz. 10. Stosowane były jednodawkowe preparaty antycovidowe firmy Johnson&Johnson.

- Po południu przed punktem zaczęli się gromadzić potrzebujący, który przyszli tu na zupę - zwróciła uwagę pełnomocniczka wojewody ds. szczepień. - Dla osób, które się zaszczepiły rozdawaliśmy dodatkowe posiłki - przekazała. - Co istotnie szczepiliśmy osoby, które nie miały dowodu tożsamości. W naszym punkcie mobilnym zabiegom poddawały się również osoby, które przyszły "z ulicy", nie mające problemów z bezdomnością - zaznaczyła.

Reklama

Jakim preparatem szczepiono?

- Niektórzy łódzcy bezdomni, którzy przyszli w niedzielę na plac katedralny są już zaszczepieni jedną dawką bądź już w pełni. Była też spora grupa osób w kryzysie bezdomności, która przyjechała tu specjalnie zaszczepić się w niedzielę preparatem jednodawkowym - relacjonowała Kowalik-Gęsiak. 

Za tydzień, w niedzielę 27 czerwca mobilny punkt szczepień dla bezdomnych ponownie stanie przed łódzką archikatedrą. W podobnym punkcie będzie można się zaszczepić także w przyszły weekend w Skierniewicach (Łódzkie).

Ładowanie...

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy