Reklama

Reklama

Łódź: Spłonął zabytkowy kościół z XVIII wieku

17 zastępów straży pożarnej walczyło z ogniem, który od czwartej nad ranem trawił zabytkowy kościół w łódzkich Mileszkach - informuje Radio Łódź.

Kościół pod wezwaniem świętej Doroty był jedną z ostatnich drewnianych, zabytkowych świątyń w regionie. Niestety, strażakom nie udało się ocalić budynku.

O piątej nad ranem pożar trawił już cały kościół. Strażacy musieli odsunąć wozy, bowiem zaczęło topić się ich wyposażenie.

Gdy z dachu zaczęły spadać palące się belki stropowe, było już wiadomo, że kościoła nie uda się uratować. Strażacy w popłochu wynosili z zakrystii szaty liturgiczne i inne rzeczy - relacjonuje Radio Łódź.

Gaszenie pożaru mocno utrudnił fakt, że w otaczających świątynię hydrantach... nie było wody.

Reklama

Obecnie trwa akcja dogaszania pożaru, strażacy przeszukują też pogorzelisko. Ogień nie rozprzestrzenił się na okoliczne budynki i posesje. Na razie nie wiadomo, jakie były przyczyny pożaru. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy