Reklama

Reklama

Łódź: Śmierć dziewczynki to nieszczęśliwy wypadek?

Wiele okoliczności śmierci półtorarocznej dziewczynki, która w sobotę wypadła z okna na 11. piętrze, wskazuje na nieszczęśliwy wypadek - powiedział PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania.

Półtoraroczna dziewczynka w sobotę po południu wypadła z okna mieszkania na 11. piętrze bloku w dzielnicy Łódź Górna. Dziecko zginęło na miejscu. Ustalono, że w mieszkaniu, z którego wypadła dziewczynka, był jej 31-letni ojciec oraz 4 i 5- letni bracia ofiary. Dzieci bawiły się w dużym pokoju; ojciec tłumaczył, że dosłownie na chwilę stracił je z oczu.

Policja ustaliła, że 31-letni mężczyzna był trzeźwy. Matka dzieci była w tym czasie w pracy.

Na razie trwają oględziny okna, z którego dziecko wypadło. "Nie podjęliśmy jeszcze decyzji co do tego, czy w tej sprawie postawione zostaną zarzuty. Sytuacja z punktu widzenia karno-prawnego jest bardzo trudna" - powiedział PAP Kopania.

Reklama

Teraz jest jednak za wcześnie na ostateczne wnioski. "Oscylujemy pomiędzy nieszczęśliwym wypadkiem a nieumyślnością" - wyjaśnia rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi.

"Dzieci były w dużym pokoju, bawiły się i oglądały telewizję. Z relacji ojca wynika, że tylko na chwilę wyszedł do kuchni. Ustaliliśmy, że w pokojach dziecięcych były zamontowane dodatkowe zabezpieczenia - zameczki przy klamkach; w salonie takich zabezpieczeń nie było" - dodaje łódzki prokurator.

Jak mówił, z oględzin wynika, że w pobliżu okna stał fotel. "Okno faktycznie było otwarte. Musimy ustalić, kiedy i kto mógł otworzyć okno" - relacjonował Krzysztof Kopania. Dodał, że dla postępowania kluczowe będą oględziny śladów na parapecie i oknie.

Ojciec i matka dziewczynki, która zginęła, są pod opieką psychologów. Ich stan psychiczny jest zły - poinformował prokurator.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje