Reklama

Reklama

Łódź: Lekarz zatrzymany podczas egzaminu

33-letni psychiatra przyszedł na egzamin specjalizacyjny w okularach z kamerą i ze sprzętem do przesyłania obrazu na odległość. W trakcie egzaminu sfotografował 200 pytań i przesłał je drogą elektroniczną do wspólniczki, która odesłała mu gotowe odpowiedzi. Został zatrzymany.

Jak poinformował w poniedziałek PAP Marcin Fiedukowicz z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi, 33-letni psychiatra został zatrzymany wkrótce po tym, jak wyszedł z sali egzaminacyjnej. Początkowo nie przyznawał się do winy.

"Gdy policjant kazał opróżnić mu kieszenie, wyjął wszystko - poza okularami. Gdy w końcu okazał okulary, stwierdził, że nosi je po to żeby lepiej wyglądać. Mężczyzna miał też rozpiąć koszulę. Okazało się wtedy, że do ciała miał przyklejoną aparaturę do przesyłania obrazu na odległość" - wyjaśnia Fiedukowicz.

Reklama

Dodatkowo w samochodzie lekarza i jego mieszkaniu znaleziono w sumie ponad 5 gramów marihuany.

Zatrzymana została także wspólniczka psychiatry, która z innego miasta drogą elektroniczną przesyłała mu gotowe odpowiedzi na pytania testowe.

Nieuczciwy lekarz usłyszał zarzut próby wyłudzenia poświadczenia nieprawdy w celu uzyskania specjalizacji lekarskiej oraz posiadania środków odurzających. Grozi mu za to kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Zarzuty usłyszała również lekarka, która pomagała psychiatrze. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy