Reklama

Reklama

Łódź: Kobieta wypadła z balkonu na trzecim piętrze. Nie przeżyła

Z balkonu na trzecim piętrze jednej ze śródmiejskich kamienic w Łodzi w czwartek wypadła młoda kobieta. 29-latka zginęła na miejscu. Prowadzone jest śledztwo ws. nieumyślnego spowodowania śmierci - podał w piątek przed południem rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania.

Rzecznik przekazał, że okoliczności śmierci 29-latki, która zginęła w czwartek po upadku z balkonu na trzecim piętrze remontowanej kamienicy w centrum miasta, bada prokuratura dla dzielnicy Łódź - Śródmieście.

- Prowadzone jest śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci, czyli czyn zagrożony karą pozbawienia wolności w wymiarze do lat pięciu - poinformował Kopania. - W kręgu naszego zainteresowania są przede wszystkim kwestie związane z ewentualną odpowiedzialnością karną właściciela nieruchomości i wykonawcy prac budowlanych - przekazał.

Odwiedzała znajomego

Według ustaleń śledczych. 29-latka odwiedziła w czwartek znajomego. W mieszkaniu był także jego ojciec. Młody mężczyzna wyszedł do sklepu. Kobieta przy otwartym oknie balkonowym paliła papierosa. - W pewnym momencie oparła się o barierkę. Dalszy przebieg wydarzeń był tragiczny - wraz z barierką spadła z trzeciego piętra. Poniosła śmierć na miejscu - relacjonował prokurator.

Reklama

Przeprowadzono oględziny zwłok i miejsca tragicznego wydarzenia. - Powiadomiony został nadzór budowlany. Zabezpieczono dokumentację związaną z realizacją inwestycji i wykonywanymi pracami budowlanymi, bo od pewnego czasu trwał remont kamienicy - tłumaczył Kopania. - Skuto tynk elewacji, co mogło mieć wpływ na zerwanie się barierki - podkreślił.

Prokuratura ustala, czy prace prowadzone były zgodnie z przepisami i regułami sztuki budowlanej oraz "czy należycie, w sposób nie stwarzający zagrożenia dla użytkowników nieruchomości, oznaczono i zabezpieczono front robót" - podał rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi. Dodał, że trwają przesłuchania, a planowane jest powołanie biegłego z zakresu budownictwa.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje