Reklama

​Kutno: W oknie życia znaleziono dziecko

W oknie życia w Domu Parafialnym prowadzonym przez Siostry Pasjonistki św. Pawła Od Krzyża w Kutnie (woj. łódzkie) pozostawiono niemowlę. Chłopczyk urodził się sześć dni temu.

- Chłopiec ma sześć dni. Nie mamy oddziału pediatrycznego, więc przyjęliśmy go na oddział noworodków. Stan jest stabilny, nic złego nie powinno się wydarzyć - powiedział na antenie Radia Łódź prezes kutnowskiego szpitala Artur Gur.

Nieoficjalnie wiadomo, że matka dziecka zostawiła przy nim list wyjaśniający jej decyzję.

Jedyne w Kutnie okno życia w Domu Parafialnym przy ul. Jana Pawła II istnieje od 13 lat i był to drugi przypadek pozostawienia w nim dziecka. Poprzedni miał miejsce w listopadzie 2019 roku. Również był to chłopiec.

Reklama

Okno życia to specjalnie dostosowane miejsce, w którym matka może pozostawić anonimowo swoje nowo narodzone dziecko bez narażania jego życia i zdrowia oraz bez ponoszenia konsekwencji karnych.

Pierwsze okno życia w Polsce zostało otwarte w Krakowie przez Caritas Archidiecezji Krakowskiej w marcu 2006 roku. Znajduje się w działającym od 1978 r. Domu Samotnej Matki. W całym kraju jest obecnie kilkadziesiąt okien życia. 

Darmowy program - rozlicz PIT 2020


PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy