Reklama

Reklama

Kutno: Noworodek znaleziony w oknie życia sióstr pasjonistek

Policja w Kutnie (woj. łódzkie) dostała zgłoszenie o pozostawieniu w oknie życia noworodka. Chłopczyk - jak podali świadkowie - urodził się najprawdopodobniej w czwartek. Nie doszło do przestępstwa - powiedziała wieczorem rzeczniczka kutnowskiej policji podkom. Edyta Machnik.

Okno życia funkcjonuje przy kutnowskiej siedzibie zgromadzenia Sióstr Pasjonistek św. Pawła od Krzyża w Kutnie (Łódzkie). Chłopca pozostawiono tam w czwartek po południu.

- Dostaliśmy zgłoszenie, że w oknie życia pozostawiono noworodka - podkreśliła rzeczniczka policji. - Potwierdziliśmy, że nie doszło do żadnego przestępstwa - zaznaczyła. 

- Dziecko zostało zabrane na badania do szpitala - podała Machnik.

Urodził się w czwartek

Wcześniej to siostry zajęły się chłopcem. Chłopczyk - jak podali świadkowie - urodził się najprawdopodobniej w czwartek. 

ZOBACZ: "Dziecko to nie zabawka". Te ogłoszenia szokują

Okno życia w Kutnie, podobnie inne, jest tak zorganizowane, że pozostawienie dziecka jest bezpieczne dla malucha i anonimowe dla matki, która zdecyduje się na taki krok. Kiedy w miejscu, gdzie jest specjalny "koszyk" wyścielony kocem, pozostawione zostaje dziecko, w budynku zgromadzenia pasjonistek rozlega się alarm. Siostry natychmiast zajmują się noworodkiem i wzywają policję.

Reklama

W marcu tego roku w kutnowskim oknie życia znaleziono 6-dniowego chłopca.

Dowiedz się więcej na temat: Okno życia | kUtno

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje