Reklama

Reklama

Kolejny pożar składowiska odpadów w Zgierzu

W środę w nocy wysypisko śmieci w Zgierzu (woj. łódzkie) po raz kolejny stanęło w płomieniach. Jak podaje TVN, walkę z ogniem prowadziło osiem zastępów straży pożarnej.

Po godz. 3 w nocy z wtorku na środę wybuchł kolejny pożar składowiska odpadów. Jak w rozmowie z dziennikarzami TVN powiedział mł. bryg. Tadeusz Matusiak z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zgierzu, tym razem mogło dojść do samozapłonu z powodu utrzymującego się żaru po poprzednim pożarze. Strażacy wykluczają podpalenie.

Na miejsce pożaru przyjechało osiem zastępów straży pożarnej. Matusik podkreśla, że nie ma zagrożenia dla mieszkańców. 

Pierwszy pożar wysypiska śmieci w Zgierzu wybuchł w piątek 25 maja na terenie dawnego zakładu Boruta, gdzie znajduje się składowisko kilkudziesięciu ton różnego rodzaju odpadów. Okoliczności zdarzenia wyjaśnia Prokuratura Okręgowa w Łodzi.

Reklama

Pożary w całej Polsce

Sprawę pożarów wysypisk śmieci, do których dochodziło w różnych częściach Polski - wysypisko w Zgierzu, składowisko opon w Trzebini i wysypisko w miejscowości Wszedzień (woj. kujawsko-pomorskie) - bada zespół prokuratorów. Śledczy mają ustalić ewentualne powiązania pomiędzy pożarami wysypisk. 

Polecenie powołania zespołu składającego się z prokuratorów oraz przedstawicieli różnych służb wydał minister sprawiedliwości-Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro. 

Według służb wiele wskazuje na nielegalne pozbycie się odpadów.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy