Reklama

Reklama

Grożąc bronią kazał się zawieźć na dworzec kolejowy

Policja zatrzymała w Radomsku 32-letniego mężczyznę, który grożąc kierowcy bronią kazał się zawieźć na dworzec kolejowy. Napastnik zabrał też telefon komórkowy należący do ofiary. 32-latkowi grozi kara do 15 lat więzienia.

O zdarzeniu poinformowało w piątek PAP biuro prasowe policji w Łódzkiem.

W czwartek po południu dyżurny policji w Radomsku został poinformowany przez jednego z kierowców o tym, że chwilę wcześniej w centrum miasta mężczyzna z bronią w ręku wtargnął do jego samochodu, zażądał telefonu komórkowego i kazał zawieźć się na dworzec kolejowy. Gdy kierowca odmówił, napastnik wsiadł do innego auta, w którym znajdował się 69-letni mężczyzna.

W samochodzie przystawił kierowcy pistolet do ciała i kazał zawieźć się na dworzec kolejowy. Gdy dotarli na miejsce, napastnik zabrał kierowcy telefon komórkowy, wysiadł i wszedł do budynku dworca.

Reklama

Po kilku minutach pokrzywdzony zauważył patrol policjantów, których poinformował o całym zdarzeniu. Chwilę później na terenie dworca kolejowego funkcjonariusze zatrzymali 32-latka, przy którym znaleziono skradziony telefon oraz pistolet gazowy. Mężczyzna w chwili zatrzymania był pijany. Nie potrafił wytłumaczyć swojego zachowania.

W jego miejscu zamieszkania zabezpieczono 91 sztuk amunicji.

Mężczyzna odpowie za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia, usiłowanie rozboju oraz nielegalne posiadanie broni i amunicji. Grozi mu kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy