Reklama

Reklama

"Fakt": 13-letni syn wiózł pijaną prokurator

13-latek wiózł samochodem pijaną matkę - poinformował w niedzielę, 17 kwietnia, "Dziennik Łódzki". Według dzisiejszych doniesień "Faktu", pijana 44-letnia Elżbieta A., jadąca w sobotę przez Dębową Górę (woj. łódzkie), to prokurator.

Patrol policji zatrzymał w sobotę samochód, którym kierował 13-letni chłopiec. Jego nietrzeźwa matka siedziała na fotelu pasażera.

Opel corsa zatrzymał się na skrzyżowaniu, pomimo że nie jechały żadne samochody. Kierowca nie potrafił odpalić silnika. Kobieta wysiadła wówczas szybko z samochodu i zamieniła się miejscami z 13-latkiem. Zwróciło to uwagę skierniewickich policjantów.

Kobieta odmówiła badania trzeźwości, wyznając, że jest prokuratorem - donosi "Fakt". Pobrano od niej krew. Miała 1,3 promila alkoholu.

44-latka odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz dopuszczenie do kierowania pojazdem przez osobę bez uprawnień. Grozi za to kara do 2 lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy oraz grzywna - informuje "Dziennik Łódzki".

Reklama

Jak donosi "Fakt", prokurator może zwolnić jedynie sąd dyscyplinarny. Do czasu wyjaśnienia sprawy została zawieszona. Jej syn odmówił składania zeznań.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje