Reklama

Reklama

Dziecko wypadło z okna - sprawę bada prokuratura

Prokuratura Rejonowa w Brzezinach bada okoliczności wypadnięcia przez okno z pierwszego piętra 2-letniej dziewczynki. Dziecko w stanie ciężkim trafiło do Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi.

Jak poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania, postępowanie prowadzone jest w sprawie "o nieumyślne spowodowanie u dziecka ciężkiego uszczerbku na zdrowiu". Dodał, że śledczy ustalać będą, w jakich okolicznościach doszło do wypadnięcia przez okno dziecka i czy w związku z tym będą podstawy do poniesienia przez jego rodziców odpowiedzialności karnej.

Reklama

Według wstępnych ustaleń dziewczynka była w domu razem z rodzicami. Ojciec bawił się z córką na wersalce w pobliżu okna. Dziewczynka była już przygotowana do snu. W pewnym momencie mężczyzna wyszedł do łazienki. Właśnie wtedy dziecko wypadło przez okno na chodnik.

Kopania poinformował, że w związku z tą sprawą zabezpieczono już na parapecie okna ślady stopy i dłoni 2-latki. Przesłuchano również naocznego świadka zdarzenia, który - jak przyznał - nie zdążył zareagować na wypadające przez okno dziecko.

Oprócz 2-latki małżeństwo ma jeszcze dwoje innych dzieci w wieku 5 i 7 lat.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama