Reklama

Reklama

Cielądz: Areszt dla podejrzanego o zabójstwo kobiety. Pili razem alkohol

Trzy miesiące aresztu dla 41-letniego mężczyzny podejrzanego o zabójstwo 62-letniej kobiety w Cielądzu w woj. łódzkim. Ciało ofiary ze śladami po ataku nożem zostało odnalezione w domu, w którym oboje pili razem alkohol.

W nocy z soboty na niedzielę dyżurny policji w Rawie Mazowieckiej otrzymał informację o tym, że w jednym z domów na terenie gminy Cielądz znaleziono leżącą na podłodze zakrwawioną kobietę, która nie dawała oznak życia. Na miejsce wysłano policyjne patrole.

Spożywali razem alkohol

- Wezwany lekarz stwierdził zgon kobiety, na której ciele ujawniono obrażenia ciała zadane ostrym narzędziem. W mieszkaniu znajdował się zgłaszający 41-latek oraz śpiący w innym pomieszczeniu 37-letni mężczyzna. Krytycznej nocy obaj spożywali alkohol wraz pokrzywdzoną - przekazała oficer prasowa rawskiej policji mł. asp. Agata Krawczyk.

Reklama

- 41-latek miał 3,8 promila alkoholu w organizmie, zaś 37-latek blisko 2 promile. Mężczyźni zostali zatrzymani i następne godziny spędzili w policyjnym areszcie - dodała.

Zarzut zabójstwa

Przez wiele godzin prowadzono czynności procesowe, które były nadzorowane przez prokuratora. Przesłuchania oraz oględziny i zabezpieczone ślady pozwoliły na ustalenie przebiegu zdarzeń i wytypowanie podejrzanego o spowodowanie śmierci kobiety.

Śledczy przedstawili zarzut zabójstwa 62-letniej kobiety 41-letniemu mieszkańcowi pow. rawskiego. Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec podejrzanego tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy