Reklama

Reklama

Ciągnął sanki za traktorem, uderzył w auto. Kobieta i dziecko w szpitalu

Niebezpieczna zabawa w miejscowości Janów w woj. łódzkim skończyła się pobytem w szpitalu dla 6-letniego dziecka i 37-letniej kobiety. Traktor, za którym jechali na drewnianych paletach ułożonych na dwóch parach sanek, zderzył się z autem.

Jak poinformowała we wtorek mł. asp. Justyna Cywka z policji w Kutnie, do niebezpiecznego zdarzenia doszło w miniony weekend.

Jak ustalono, kierujący ciągnikiem rolniczym 32-letni mężczyzna, jadąc drogą publiczną w miejscowości Janów koło Kutna, ciągnął za swoim pojazdem dwie pary sanek, na których położone były drewniane palety.

- W trakcie jazdy kierowca ciągnika podczas manewru wymijania zderzył się z audi. W wyniku zdarzenia 6-letnie dziecko i 37-letnia kobieta trafili do szpitala. Na szczęście ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo - przekazała.

Reklama

Kierowcy ciągnika za nieodpowiedzialne zachowanie zatrzymano prawo jazdy. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Kulig za traktorem lub samochodem. Policja przestrzega

Policja przypomina, że zgodnie z przepisami ruchu drogowego na drogach publicznych obowiązuje kategoryczny zakaz ciągnięcia za pojazdem osób między innymi na sankach. Zatem kulig za samochodem czy innym pojazdem mechanicznym jest niedozwolony, a jego organizacja jest wykroczeniem, za które kierowca może zostać ukarany mandatem do 500 zł i 5 punktami karnymi.

Z kolei, jeśli w trakcie kuligu za samochodem dojdzie do wypadku, którego skutkiem będzie ciężki uszczerbek na zdrowiu lub śmierć, sprawcy grozi kara do 8 lat więzienia.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy