Reklama

Reklama

Szymon Nehring w finale Konkursu Chopinowskiego

Polski pianista 20-letni Szymon Nehring w finale XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego imienia Fryderyka Chopina. W Sali Lustrzanej Filharmonii Narodowej przedstawiono w piątkowy wieczór listę 10 pianistów zakwalifikowanych do finału.

Przesłuchania finałowe będą się odbywać w Filharmonii Narodowej od 18 do 20 października. Zwycięzcę poznamy w nocy z 20 na 21 października.

Tego samego dnia w Filharmonii Narodowej odbędzie się Koncert Laureatów, powtórzony następnie w dniach 22 i 23 października.

W sobotę o 13:30 w Pałacu Prezydenckim Andrzej Duda wraz z małżonką spotkają się z finalistami, jurorami i organizatorami Konkursu Chopinowskiego.

Organizowany od 1927 roku w Warszawie Konkurs Chopinowski należy do najstarszych turniejów muzycznych, a jednocześnie jest jedynym monograficznym konkursem tej rangi na świecie.

Reklama

Zwycięzca tegorocznej edycji otrzyma nagrodę w wysokości 30.000 euro, a także liczne propozycje koncertowe. Ponadto dzięki współpracy Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina z wytwórnią Deutsche Grammophon już 6 listopada ukaże się chopinowski album - kronika konkursowa zwycięzcy konkursu.

Pianiści będą też walczyć o nagrody specjalne za najlepsze wykonanie: mazurków, poloneza, koncertu i sonaty, a także o liczne nagrody pozaregulaminowe.

Lista finalistów Konkursu Chopinowskiego

1. Seong-Jin Cho (Korea Południowa)

2. Aljoša Jurinić (Chorwacja)

3. Aimi Kobayashi (Japonia)

4. Kate Liu (Stany Zjednoczone)

5. Eric Lu (Stany Zjednoczone)

6. Szymon Nehring (Polska)

7. Georgijs Osokins (Łotwa)

8. Charles Richard-Hamelin (Kanada)

9. Dmitry Shishkin (Rosja)

10. Yike (Tony) Yang (Kanada)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama