Reklama

Reklama

Nie żyje Ewa Dyakowska-Berbeka. Jej mąż zginął na Broad-Peak

Po długiej chorobie zmarła Ewa Dyakowska-Berbeka. Była scenografką w Teatrze Witkacego w Zakopanem i żoną himalaisty Macieja Berbeki.

Informację o jej śmierci podał Teatr Witkacy.

"Wczoraj wieczorem odeszła od nas Ewa Dyakowska-Berbeka - plastyk Teatru, niezwykle utalentowana kobieta, ale przede wszystkim nasza Najdroższa Przyjaciółka. Współtworzyła Teatr Witkacego od początku jego istnienia" - opublikowano na facebookowym profilu teatru.

Ewa Dyakowska-Berbeka urodziła się w 1957 r. w Bielsku-Białej. W 1982 r. uzyskała dyplom w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Gdańsku na Wydziale Malarstwa i Grafiki. Współtworzyła zakopiański teatr im. Stanisława Ignacego Witkiewicza, w którym tworzyła scenografię.  

Reklama

Artystka najchętniej tworzyła w technice kolażu. Częstym motywem jej twórczości były góry i himalaiści. Brała udział w kilkudziesięciu wystawach w kraju i za granicą.

Jej mąż, himalaista Maciej Berbeka, zginął w 2013 roku, tuż po zdobyciu Broad Peak.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama