Reklama

Reklama

Nagrody SDP 2016: Dziennikarz Faktów Dariusz Jaroń nagrodzony za "erę smartfonoholików"

Dariusz Jaroń, dziennikarz serwisu Interia Fakty otrzymał wyróżnienie Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich za materiał "Grozi nam era smartfonoholików?".

Podczas uroczystej gali wręczenia Nagród SDP 2016 nasz redakcyjny kolega odebrał nagrodę za tekst, w którym pokazał uzależnienie od telefonu jako poważny problem społeczny.

Choć 15 proc. polskiej młodzieży przejawia wyraźne symptomy uzależnienia od nowoczesnych telefonów komórkowych, to fonoholizmu próżno szukać w klasyfikacji chorób międzynarodowych - podkreślał w swoim materiale wyróżniony autor.

Z tekstu można się między innymi dowiedzieć, że uzależnienie od smartfona może doprowadzić do zaburzenia funkcji biologicznych, utraty kontroli nad własnym zachowaniem i depresji.

Reklama

Cały artykuł "Grozi nam era smartfonoholików?" można przeczytać TUTAJ. POLECAMY!

Wszystkie materiały autorstwa Dariusza Jaronia można znaleźć TUTAJ.

"Dziennikarstwo jest pracą na kilka etatów"

- Dziennikarstwo jest grą zespołową, dlatego kłaniam się nisko moim koleżankom i kolegom z redakcji Faktów. Dziękuję Michałowi Białońskiemu, bo wymyślił mnie w tym zawodzie, Krzysztofowi Fijałkowi za kilkukrotnie wyciągniętą pomocną dłoń, Ewelinie Karpińskiej-Morek za swobodę w doborze tematów, a także nieodżałowanemu Zygmuntowi Moszkowiczowi za nieustającą wiarę w umiejętności młodszego kolegi - mówi Dariusz Jaroń.

 - Ale przede wszystkim dziękuję Ani i Oli, bo to rodziny najlepiej wiedzą, że dziennikarstwo jest pracą na kilka etatów. Duża buźka dziewczyny, to dzięki Wam zdarza mi się pisać z sensem - dodaje.

Nagrody Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich 2016

We wtorek wręczono nagrody Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich za 2016 r. Marek Pyza i Marcin Wikło z tygodnika "wSieci" zostali uhonorowani nagrodą "Watergate" za dziennikarstwo śledcze; nagrody im Macieja Łukasiewicza otrzymali Violtetta Rotter-Kozera i Endy Gęsina-Torres.

Marek Pyza i Marcin Wikło z tygodnika "wSieci" otrzymali nagrodę "Watergate" za materiał "Tajemnice fortuny Adamowicza", opisujący kontrowersje wokół majątku prezydenta Gdańska

Wartość nagrody "Watergate" ufundowanej przez SDP to 15 tys. zł.

Przyznano też dwie nagrody im. Macieja Łukasiewicza ufundowane przez Narodowe Centrum Kultury za materiał dotyczący współczesnej kultury i cywilizacji. Otrzymali je: Violtetta Rotter-Kozera (6 tys. zł) oraz Endy Gęsina-Torres (4 tys. zł)

Nagrodę im. Kazimierza Dziewanowskiego za materiał dotyczący problemów i wydarzeń w świecie dostały autorki filmu "Miss więzienia": Anita Werner i Jowita Baraniecka. Wartość tej nagrody to 5 tys. zł.

Redaktor naczelny "Do Rzeczy" Paweł Lisicki został uhonorowany we wtorek przez SDP Nagrodą Główną Wolności Słowa za 2016 r. za książkę "Krew na naszych rękach?"; nagrodzono także Jolantę Hajdasz oraz Macieja Kuciela.

Nagrodę Główną Wolności Słowa za publikację w obronie demokracji i praworządności ufundowaną przez Zarząd Główny SDP otrzymał redaktor naczelny "Do Rzeczy" Paweł Lisicki za książkę "Krew na naszych rękach?". Nagroda wynosi 10 tys. zł.

Dwie równorzędne nagrody po 5 tys. zł otrzymali Jolanta Hajdasz za film dokumentalny "Żołnierz Niezłomny Kościoła" oraz Maciej Kuciel za reportaż "Sędzia" (Superwizjer TVN).

Laur SDP 2016 otrzymał red. naczelny tygodnika "Niedziela". ks. Ireneusz Skubiś. 

Nagrody Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich to polskie nagrody dziennikarskie wzorowane na amerykańskiej nagrodzie Pulitzera. Przyznawane są coroczne od 1992 roku w kilku kategoriach autorom tekstów prasowych, audycji radiowych, programów telewizyjnych oraz fotografii prasowych wyróżniających się m.in. rzetelnością, wartością informacyjną.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy