Reklama

Reklama

Zwłoki dziecka odnalezione w domu. Prokuratura o szczegółach

Ciało prawdopodobnie dwuletniej dziewczynki mogło leżeć w łóżeczku nawet miesiąc - informuje prokuratura, która zajmuje się sprawą odnalezienia zwłok dziecka w stanie znacznego rozkładu w jednym z domów w miejscowości Szebda (woj. kujawsko-pomorskie). W piątek rano w Warszawie zatrzymano nietrzeźwego ojca, który opiekował się innym dzieckiem. Przesłuchanie matki będzie zależne od jej stanu zdrowia - kobieta jest w połogu.

Jak poinformował polsatnews.pl prok. Jarosław Kilkowski, naczelnik I Wydziału Śledczego Prokuratury Okręgowej w Toruniu, w piątek rano w Warszawie zatrzymany został ojciec zmarłego dziecka. 

- W chwili zatrzymania był nietrzeźwy, dlatego czynności z jego udziałem zostaną przeprowadzone, kiedy wytrzeźwieje - przekazał polsatnews.pl prokurator. Pod jego opieką znajdowało się inne dziecko.

Z kolei matka dziecka zostanie przesłuchana, kiedy pozwoli na to stan jej zdrowia. Kobieta niedawno urodziła kolejne dziecko. Jest w połogu.

Reklama

Mogli mieszkać ze zwłokami dziecka nawet miesiąc

Przeprowadzono także sekcję zwłok zmarłego dziecka. Ciało było w stanie znacznego rozkładu, w związku z czym nie można wskazać bezpośredniej przyczyny śmierci. Potrzebne są dodatkowe badania.

Po wstępnych oględzinach śledczy stwierdzili, że zwłoki prawdopodobnie dziewczynki, mogły znajdować się w łóżeczku od 14 dni do miesiąca. W tym czasie rodzina miała cały czas mieszkać w tym domu.

Szabda. Zwłoki dziecka odnalezione w domu 

W czwartek w miejscowości Szabda w powiecie brodnickim ekipa budowlana odnalazła zwłoki dziecka. Policję o zdarzeniu powiadomiła właścicielka domu. Budynek był wcześniej wynajmowany przez rodzinę z dziećmi.  

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy