Reklama

Reklama

Zatrzymano jedną osobę ws. korupcyjnej propozycji dla szefa bydgoskiego ZUS

Po zawiadomieniu od dyrektora bydgoskiego oddziału ZUS o złożonej mu propozycji o charakterze korupcyjnym bydgoscy policjanci zatrzymali do wyjaśnienia jedną osobę - mówi rzeczniczka kujawsko-pomorskiej policji. Nieoficjalne źródło donosi, że zatrzymano wiceprezesa ZUS.

"Policjanci z Bydgoszczy otrzymali zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, które złożył dyrektor bydgoskiego oddziału ZUS. Zawiadomienie dotyczy złożonej mu propozycji o charakterze korupcyjnym. Do wyjaśnienia zatrzymano jedną osobę" - powiedziała rzeczniczka kujawsko-pomorskiej policji podinsp. Monika Chlebicz. Nie ujawniła żadnych dodatkowych szczegółów sprawy.

Źródło w bydgoskiej policji potwierdziło nieoficjalne ustalenia portalu tvn24.pl, że zatrzymanym jest wiceprezes zarządu centrali Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Marcin W. nadzorujący administrację, zamówienia publiczne, a także sprawy prawne i pracownicze, a sprawę prowadzili funkcjonariusze zwalczający korupcję. Do zatrzymania W. doszło w czwartek około południa.

Reklama

"Rozmowy zostały nagrane i przekazane do policji i prokuratury"

Według nieoficjalnych doniesień, wiceprezes W. wiózł do Bydgoszczy decyzję prezes ZUS o odwołaniu dyrektora regionalnego z Bydgoszczy. "Składał mu propozycje, które mogą łamać prawo. Rozmowy zostały nagrane i przekazane do policji i prokuratury" - głoszą nieoficjalne doniesienia od prowadzących sprawę.

Nie wiadomo jeszcze, jaką kwalifikację prawną zachowania zatrzymanej osoby przyjmą prowadzący sprawę. Więcej informacji ma być znanych w piątek.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy