Reklama

Reklama

Trzymiesięczny areszt dla ojca dziewczynki, której zwłoki odnaleziono w domu jednorodzinnym

Bartosz Ch. z Szabdy (woj. kujawsko-pomorskie) aresztowany. Ojciec dwuletniej dziewczynki usłyszał zarzut zabójstwa dziecka i zbezczeszczenia zwłok - informuje Jarosław Kilkowski z Prokuratury Okręgowej w Toruniu. Sąd zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla mężczyzny.

Zwłoki dwuletniego dziecka znaleziono w domu jednorodzinnym w małej miejscowości Szabda koło Brodnicy w czwartek.

Szabda. Ciało dziecka w domu. Na miejscu nie było nikogo

Jak poinformowała oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Brodnicy asp. szt. Agnieszka Łukaszewska, policja o sprawie została zawiadomiona w czwartek około godz. 18 przez właścicielkę domu jednorodzinnego, która go wynajmowała.

Właścicielkę zaalarmowali robotnicy, którzy przyjechali remontować dom. W jedynym z pokojów znajdowały się zwłoki dziewczynki w wieku około dwóch lat. Na miejscu nie zastano nikogo. Policjantka dodała, że mieszkanie prawdopodobnie wynajmowali rodzice dziecka.

Reklama

Ojciec dziecka zatrzymany w Warszawie

Bartosz Ch. został zatrzymany w Warszawie. Dom w Szabdzie k. Brodnicy wynajmował z żoną i pięciorgiem dzieci.

W niedzielę rano prokurator Kilkowski poinformował, że przesłuchanie podejrzanego zakończyło się w sobotę po godzinie 22. - Prokurator w oparciu o zgromadzony w sprawie materiał dowodowy wydał postanowienie o przedstawieniu mu zarzutów, które dotyczą kilku czynów tj. zabójstwa małoletniej córki, czynów polegających na fizycznym i moralnym znęcaniu się nad małoletnimi dziećmi, nieporadnymi z uwagi na chociażby wiek, narażenia dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia oraz zbezczeszczenia zwłok - powiedział.

Po południu w niedzielę prokurator Kilkowski poinformował, że sąd aresztował Bartosza Ch. na trzy miesiące. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności od ośmiu lat do dożywocia.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy