Reklama

Tragiczny pożar w Inowrocławiu. Prezydent miasta ogłosił żałobę

Po tragicznym w skutkach pożarze, w którym zginęła młoda matka i jej trzy córeczki, prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza ogłosił w mieście dwudniową żałobę. Odwołane zostały wszystkie imprezy miejskie o charakterze rozrywkowym.

Żałoba będzie obowiązywała w poniedziałek i we wtorek.

31-letnia matka z dziećmi w wieku trzech miesięcy, czterech i pięciu lat zginęły w poniedziałek w pożarze mieszkania w kamienicy przy ul. Orłowskiej w Inowrocławiu (Kujawsko-pomorskie). Pożar wybuchł w poniedziałek około godz. 12.30 na trzeciej kondygnacji kamienicy, w mieszkaniu na poddaszu. Został już ugaszony, ale jego przyczyna jest nieznana.

Flaga opuszczona do połowy

W związku z tą tragedią prezydent Inowrocławia zdecydował o ogłoszeniu dwudniowej żałoby w mieście i odwołaniu wszystkich imprez miejskich o charakterze rozrywkowym. "Flaga miejska na ratuszu została opuszczona do połowy masztu, ponadto na budynkach Urzędu Miasta Inowrocławia i miejskich jednostek organizacyjnych flagi miejskie zostały przepasane kirem" - przekazał ratusz w komunikacie. Urząd poprosił o uszanowanie żałoby.

Reklama

Ratusz poinformował także, że poszkodowanym rodzinom zapewniono szybką pomoc, a ewakuowanym mieszkańcom kamienicy tymczasowe miejsca pobytu w hotelu. "Miasto pomoże też mieszkańcom również w wywiezieniu i składowaniu ich osobistego dobytku" - dodano.

Więcej o pożarze w Inowrocławiu pisaliśmy tutaj.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy