Reklama

Reklama

Tragedia podczas morsowania. Mężczyzna zginął pod lodem

Tragicznie zakończyła się w niedzielę próba przepłynięcia członka grupy morsów pod lodem na jeziorze w Urszulewie koło Rypina w województwie kujawsko-pomorskim - poinformował dyżurny Komendy Wojewódzkiej PSP w Toruniu. Mężczyzna, który zginął, miał 45 lat i morsowanie praktykował od dłuższego czasu - dowiedziała się Interia.

W czasie gdy doszło do tragedii, część grupy morsów kąpała się w przeręblach skutego lodem jeziora, a część ogrzewała się przy ognisku. Jeden z mężczyzn podjął próbę przepłynięcia pod lodem pomiędzy przeręblami oddalonymi o około cztery metry, ale utknął pod lodową taflą i nie wypłynął.

Kiedy doszło do zdarzenia, na zewnątrz było minus 15 stopni Celsjusza. 

Na miejsce skierowano trzy zastępy strażaków i grupę wodno-nurkową. 

- Zgłoszenie otrzymaliśmy około 10.45. Policja zastała już na miejscu strażaków, którzy przeszukiwali teren jeziora - mówi Interii st. asp. Dorota Rupińska z KPP w Rypinie.

Reklama

Strażacy jeszcze przed przyjazdem nurków wykuli dodatkowe przeręble i wyciągnęli mężczyznę. Niestety, podjęta próba reanimacji mężczyzny po tym, jak przebywał pod lodem około dwóch godzin, zakończyła się niepowodzeniem. Lekarz stwierdził zgon.

- Mężczyzna był w wieku 45 lat. Jego ciało zostało zabezpieczone. Prowadzone jest śledztwo pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Rypinie - informuje Interię Dorota Rupińska. 

Jak dowiadujemy się w rypińskiej straży pożarnej, 45-latek nie był początkującym morsem. Praktykował od dłuższego czasu. 

Czytaj także: W góry w staniku i spodenkach. Kobieta w poważnym stanie 

- Jeśli przeciągniemy pobyt w lodowatej wodzie zbyt długo, w najlepszym wypadku możemy dostać drgawek, w najgorszym - wpaść w hipotermię, nabawić się odmrożeń. Tego nie chcemy, przecież mieliśmy się poczuć zdrowiej, a nie zyskać nowe problemy. Dlatego też uczmy się pod opieką instruktora i wchodźmy w ten świat odpowiedzialnie - zwraca uwagę w rozmowie z Interią polski "Iceman", Michał Sroka.

Czytaj także: Morsowanie prawdopodobnie nigdy nie było w Polsce tak popularne jak obecnie

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy